Дневен хороскоп за среда, 05.12.2018:Тежок ден, за сите, особено бидејќи може да донесе депресија, осаменост, сомневање и бегство во осаменост…

Нептун е во Риби, Сонцето во Стрелец во квадрат со Нептун ќе ја обележи оваа декемвриска среда. Повторно квадрат, повторно проблеми…Нептун е во мистерија, збунет околу квадратот, а Сонцето во Стрелец носено со својата добра енергија. Квадрат на овие две планети донесува сомневање во самите себе, депресија, чувство на осаменост, несигурност. Но, и бегство, сигурно, во свој свет, свет на фантазии и креативно, Секако дека ова е идеален период за сите осаменици, уметници, специфични лица и оние чудни. Слабоста на духот може да води во користење на подигнувачи како алкохол и забранети супстанци, поради тоа водете сметка ова чувство да не ве надјакне денеска. Доведете ги (сите) во ред.

Овен
Работа
Сегашната позиција на планетата покажува дека треба да бидете внимателни во некои нови инвестиции. Не е време за импулсивни реакции и големи промени.
Љубов
Вие сте склони да го критикувате вашиот партнер за разни работи, но вашиот партнер веројатно ве критикува вас. Вие не сте сигурни како да реализирате се што веќе сте замислиле.
Здравје
Не сте во кондиција.

Бик
Работа
Може да се случи да преценувате некои од вашите опции. Сакате промена, а околностите се некако комплицирани и ова не е време да реагирате. Може да пропуштите очекуваната поддршка.
Љубов
Во емоционалната ситуација, исто така, имате некои потешкотии. Треба да решите некои проблеми од претходниот период и повторно да го фатите правецот.
Здравје
Можни проблеми со синусите.

Близнаци
Работа
Вие сеуште немате можност да ги направите замислените планови. Ви треба поддршка или совет од соработник. Во ова, можете да ве ограничи само желбата да бидете независни по секоја цена.
Љубов
Каде и да се најдете, едноставно ќе привлечете внимание кон себе. Покрај тоа, се соочувате со разни коментари, можеби дури и директни мешања.
Здравје
Добро се чувствувате.

Рак
Работа
Бизнис условите се подобруваат. Започнете приватен бизнис или работа во која можете да направите добри пари. Треба прецизно да дефинирате што сакате и условите за работа.
Љубов
Со своите манири ќе импресионирате некој во вашето окружување. Сепак, можете да го оптоварувате чувството на празнина и желбата да се повлечете. Без оглед на сè, очекувајте возбуда.
Здравје
Земете витамини.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Ќерка на милионер се обидела да живее како бездомничка: Немала поим што ќе доживее!

Во емисијата „Rich Kids Go Homeless” се случува токму тоа – богаитте деца навикнати на …