Шесто чуло: Овие хороскопски знаци имаат најсилна интуиција

Овие четири кзнаци пред се чувствуваат што може да се случи. Нивната моќ на перцепција е многу силна, и ако се следи, станува само посилна. Иако секој има моќ на интуиција, овие
знаци ја чувствуваат најсилно и најдобро умеат да ја искористат.

Водолија
Луѓе родени во знакот на Водолија се вистински визионери. Тие речиси физички ја чувствуваат иднината,и нивната интуиција е посилна од интуицијата на кој било друг знак.

Риби

Емоционалнаите Риби се многу интуитивни. Тие чувствуваат како некој ќе реагира на одредена вест и што може да предизвика. Тие многу мирно и смирено ја користат нивната интуиција за себе но ја користат и да им помогнат на другите.

Скорпија
Скорпиите својата интуиција ја користат многу итро и без да се забележи. Тие веруваат во неа и затоа се многу мирни кога нешто се случува – сепак тие тоа веќе го искусиле.

Рак
Раковите претчувството најдобро го добиваат преку расположението на луѓето околу нив. Тие го слушаат „чувството во стомакот “и го сметаат за сигурен. Меѓутоа, поради нивната сензибилност, тие често бурно реагираат кога навистина се случува она што го очекувале.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Ќерка на милионер се обидела да живее како бездомничка: Немала поим што ќе доживее!

Во емисијата „Rich Kids Go Homeless” се случува токму тоа – богаитте деца навикнати на …