(ВИДЕО+ФОТО) Македонскиот „тигар“ Амедовски победи за само 12. секунди: Нокаут за веење на македонското знаме!

Со развиорено македонско знаме што е негов препознатлив знак, Амедовски го совлада Французинот Ибрахим Мане, кој успеа да издржи само 12. секунди во рингот, пред да биде покосен од нашиот борец.


Ален Амедовски или “Македонскиот тигар” како што го нарекуваат, синоќа дојде до својата осма победа во исто толку мечеви во својата досега неверојатна кариера во ММА.
Со развиорено македонско знаме што е негов препознатлив знак, Амедовски го совлада Французинот Ибрахим Мане, кој успеа да издржи само 12. секунди во рингот, пред да биде покосен од нашиот борец.


Борбата се одржа во италијанскиот град Џенова.
Францускиот борец, иако беше фаворизиран, не успеа да го издржи ниту првиот напад на Амедовски, па по само 12. секунди се струполи на подот.
Ален како и секогаш, и после оваа борба прослави со гордо кренато македонско знаме.
Поради неговото потекло Амедовски покрај “Македонски тигар” го нарекуваат и “Принцот од Жупа” и “Кралот на Река”.


извор: маркукуле.мк

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …