(ФОТО) На праг на анорексија: Ќерката на славниот модел послаба отколку обично!

Ќерката на славниот супер модел Синди Крафорд чекори со сигурни чекори во светот на модата.
Каја Гербер, ќерка на Синди Крафорд и Ренди Гербер, станува се побарано лице во светот на модата.


Ова не е првпат да се говори за нејзината нежна градба, но изгледа дека како минува времето таа е се послаба.


Сликана е како со семејството пристигнува во еден ресторан. Во кус црн топ и фармерки нејзината нежна градба уште повеќе дошла до израз.

Каја својата прва насловна страна ја имала на само 14. години, а после тоа се појавила и во „Вог“. Работела ревии за модни марки како што се Калвин Клајн, Марк Џејкобс, Барбери, Александар Ванг, Прада, Фенди, Москино, Версаче…
Оваа година заедно со Карл лагерфилд дизајнирала колекција облека под наслов KarlxKaia.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …