Дневен хороскоп за среда, 28.11.2018:Силата е во нас самите, сега разбудена и ги крши сите препреки пред себе – не го трошете времето во грижи, денес се тука, утре којзнае каде!

Кулминацијата на среќа и радост, оваа среда, тргнува од самиот старт, аспектот на кољжњукциј на Меркур, Сонцето и Јупитер и денес го одредуваат расположението на секој од нас, и водени со оваа позитивна и инспиративна енергија можеме се! Силата е во нас самите, сега разбудена и ги крши сите препреки пред себе. Дружете се, патувајте, не го трошете времето во грижи, денес се тука, утре којзнае каде, па така и ние. Добрата енергија користете ја до максимум, бидејќи веќе наредниот ден полека с еприземјува.
Ви посакуваме убав ден.

Овен
Работа
Ако сакате да пронајдете излез од некои комплицирани ситуации, користете го вашето лично искуство. Важно е правилно да се дистанцирате од лице кое има сомнителни намери.
Љубов
Кога ќе се сретнете со некој близок, нема потреба да мислите на нови или лажни изговори кои изгледаат непредвидливи. Искреноста е клучот за добра врска!
Здравје
Задоволително.

Бик
Работа
Вие работите со сигурност и имате добро чувство да ги испробате новите деловни ситуации. Важно е да ги следите вашите инстинкти, но исто така да се потпрете на практично искуство.
Љубов
Некој ви испраќа позитивни сигнали и со нетрпение го очекува вашето присуство. Уживајте во различни емотивни контакти кои ве исполнуваат со задоволство.
Здравје
Одлично.

Близнаци
Работа
Ако некој ве предупреди да ги промените вашите критериуми и барања во деловната соработка, размислете за добрата сугестија. Било какви корисни информации треба да ве приближат до успешни резултати.
Љубов
Склони сте во рпетерување во своето однесување. Реагирате со многу незгодни одговори. Ви недостасува разбирање и емоционална поддршка.
Здравје
Премногу сте чувствителни.

Рак
Работа
Вие сте пред нова деловна дилема. Покажете дека имате доволно морална храброст и’ да ја прифатите одговорноста за вашите постапки.
Љубов
Вие чувствувате емоционална несигурност и барате мирно чувство да размислите внимателно за сè. Усогласете ги вашите мисли и чувства.
Здравје
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската …