(ФОТО) Идеална диета за оние кои најтешко слабеат: Килограмите се топат како од шега – само секој ден почитувајте го менито!

Зелената диета ги топи килограмите на оние кои најтешко слабеат. Главни намирници потребни за оваа диета се овошје, зеленчук и интегрални житарки.
Витамини, минерали и останати нутриенти, со кои е богата храната која мора да се конзумира во оваа диета, го ослободува организмот од токсини и овозможува здраво слабеење. секој денс се јаде повеќе или помалку по ист распоред, но е многу важно да се комбинираат различни намирници.Кога ќе се разбудите прво испијте чаша овошен сок.

Пример на мени
Појадок: свежо овошје
Ужина: свеж зеленчук (салата), тост од интегрално брашно или супа (пилешка, јунешка) или чаша млеко
Ручек: свеж зеленук и компири, или наместо компири можете да јадете ориз или парче сирење.
Вечера: мешана салата
Напомена: компирот секогаш се јаде со салата. Овошјето не го комбинирајте со било што друго и немојте да го јадете веднаш после други намирници, а најдобро е на празен желудник. После зелениот зеленчук почекајте најмалку 30 минути, а после компири и ориз треба да се почека најмалку три часа па дури потоа да се јаде овошје. Млекото исто така не треба да се комбинира со други намирници.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Невиден натпревар со необичен резултат: Гостите играле со седум играчи и загубиле 20:0!

Последното коло од Seria C во Италија донела несекојдневен натпревар… Домашните победил со 20:0, а …