MUMFORD & SONS, Џорџ Езра и Tenacious D потврдени за Пинкпоп 2019

Со потврдата на MUMFORD & SONS, вториот „хедлајнер“ е додаден во програмата на 50-тото издание на PinkPop фестивалот. Организацијата, исто така, може да го потврди доаѓањето на ЏОРЏ ЕЗРА и ТЕНАЦИОНИ Д. На почетокот на ноември, доаѓањето на FLEETWOOD MAC беше објавено на годишнината на фестивалот. Пинкпоп 2019 традиционално се одржува на традиционалниот празник „Пентекост“ во саботата 8, неделата 9 и понеделникот, 10 јуни, на фестивалот Мегаленд во Ландграф. Продажбата на билетите Pinkpop започнува на Сабота 16 март, 2019 преку www.ticketmaster.nl и познати продажни места Ticketmaster.

Mumford & Sons се појавуваат во 2009 година, а пред седум години, за прв пат се појавуваат и на Пинкпоп

Пејачот и текстописец Џорџ Езра, од Англија, се појавува во 2014 година со својот сингл “Будимпешта”. Тој наскоро ќе една голема меѓународна ѕвезда чиј деби албум се наоѓа во повеќе од десет земји во топ 10 и веќе патува на турнеја низ светот.

Бендот „Tenacious D“ носи мешавина на комедија и хард рок со хеви метал влијанија, каде што свират на своите акустични гитари.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Германец кој се придружил на ИСИС вели дека го користеле како роб за секс

28-годишен Германец, кој официјално се приклучил на силите на ИСИС во 2015. година, неодамна избегал …