(ВИДЕО) Поместува граници: Македонскиот професионален војник постави нов армиски рекорд во маратон на 42. километри под полна опрема!

Игор МЦ Јакимовски беше дел од маратонот за воени лица…Но, тоа не би било ништо ако маратонот од учесниците не бараше да истрчаат 42. километри под полна опрема…
„Еве сум со македонското знаме. Три и пол часа трчав и сега го извадив македонското знаме да се види и да се знае кој истрча 42. километри и постави нов рекорд, во наши оквири…“, вели меѓу другото Игор МЦ Јакимовски додека трча кон целта на маратонот…
Тој додава дека ги поместува границите и ќе продолжи да ги поместува!
Погледнете:

Finish !!!!!

Gepostet von Igor MC Jakimovski am Sonntag, 18. November 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес е спомен на Пренос на моштите на светите маченици Кир и Јован: Бесребреници и чудотворци

Се празнуваат на 31 јануари. Под тој датум е опишано нивното житие и страдање. На …