(ВИДЕО) Се појавил прв трејлер за „Кралот на лавовите“ и е спектакуларен!

DISNEY го објавил првиот трејлер на римејкот на нивниот, веројатно, најпознат анимиран филм. Секако, станува збор за „Кралот на лавовите“.

Долгоочекуваниот римејк ќе има ист третман како и одлично прифатениот „Книга за џунглата“, а на режијата се нафатил истиот режисер, талентираниот Џон Фавро.
Во трејлерот веднаш ќе ја препознаете и незаборавната сцена од анимираниот филм, а разликата е што овојпат тоа делува многу поспектакуларно.
Инаку, се враќа и Џејмс Ерл Џонас кој во оригиналот го глумел Муфас, а ќе му се придсружат и бројни глумци и пејачи како што се Доналд Гловер, Бијонсе, Џон Оливер и многу други.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Советот на Општина Центар додели субвенции на ЈП „ПОЦ“ за заедничкиот проект „И отпадот има вредност!“

Советот на Општина Центар на последната 59-та седница донесе Одлука за доделување субвенции на јавното …