Дневен хороскоп за среда, 21.11.2018:Нови шанси, ненадејни поволни ситуации стануваат вистински изненадувања, меѓутоа, можат да бидат со краток здив доколку на време не го препознаете потенцијалот на истите…

Денескае среда и пред нас е ден без нови аспекти, иако цел ден ќе мине во знак на претходните. Ретроградноста на Меркур е во престојот на Јупитер во Стрелец па не следи среќа, поголема или помала, се патем со сили борејќи се против негативната енергија.
Нови шанси, ненадејни поволни ситуации стануваат вистински изненадувања, меѓутоа, можат да бидат со краток здив доколку на време не го препознаете потенцијалот на истите и кои можат да бидат уништени со вашите премислувања и сомничавост. Можеби е добро некогаш да одите на се или ништо. Ризикот може и да да исплати. Размислете за тоа.
Ви посакуваме успешен ден.

Овен
Работа
Важно е да не се занесувате со премногу амбиции. Се обидувате да направите појасна граница меѓу доброто и непрофесионалното однесување. Сепак, лицето кое ви дава дополнителни проблеми нема да се откаже од своите намери.
Љубов
Момент е да се променат некои воспоставени правила на однесување во согласност со некој близок. Нема причина за дополнителна загриженост едноставно затоа што немате целосна контрола.
Здравје
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Средбата со едно лице делува негативно на вашето расположение и затоа одбивате предлог или понуда за деловна соработка. Но, постојат ситуации кои не можете да ги решавате сами и без помош од некого.
Љубов
Некој е привлечен од вашето внимание, но сеуште не сте донеле конечна одлука. Емоционалната несигурност која најмногу се чувствувате произлегува од вашата недоверба. Треба гласно да се изјасните.
Здравје
Пазете се од настинки.

Близнаци
Работа
Сочувајте ја присебноста на духот во некои ситуации, бидејќи секој има право да направи грешка. Прифатете нечие извинување како позитивен сигнал за идните заеднички инвестициски аранжмани.
Љубов
Нема причина да се процени нечие однесување како емоционална рамнодушност или знаци на одбивање. Осигурајте се дека саканата личност разбира правилно, а потоа целосно ги прифаќа вашите намери.
Здравје
Хронична болка.

Рак
Работа
Очекувате премногу од вашите ветувања и подготвени сте да прифатите одреден степен на деловниот ризик. Понекогаш е тешко да се оствари добар бизнис компромис.
Љубов
Вие се потпирате на вашата интуиција. Врз основа на малите детали од вашиот живот, забележувате незадоволство од партнерот. Подобро е да се премолчи она што го наслутувате.
Здравје
Можна главоболка.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Ќерка на милионер се обидела да живее како бездомничка: Немала поим што ќе доживее!

Во емисијата „Rich Kids Go Homeless” се случува токму тоа – богаитте деца навикнати на …