(ВИДЕО) Поврзани близнаци: Браќата научиле да живеат во хармонија!

ПОВРЗАНИТЕ близнаци Шиванат и Шиврем Саху најдоа необичен начин да стигнат до училиште – паѓајќи на подот и да трчаат како пајак. 12-годишниците, кои се родени поврзани во половината,со само две нозе и четири раце работат во тандем за да се движат наоколу.

Тие ги шокирале лекарите со нивната способност да се мијат, да се облекуваат и да се хранат – и велат дека се решени никогаш да не се раздвојат.

Conjoined Twins: Brothers Joined At The Hip Learn To Live In Harmony

CONJOINED twins Shivanath and Shivram Sahu have found a unusual way to get to school – dropping to the floor and running like a SPIDER. The 12-year-olds, who were born joined at the waist, bare two legs and four arms and work in tandem to get around. They have stunned doctors with their ability to wash, dress and feed themselves – and say they are determined never to be parted.

Gepostet von Born Different am Freitag, 9. November 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(Рецепт) РУСКА МЕДИЦИНА – Ослободете се од дијабетесот без лекови: Природен рецепт кој ја исфрлува болеста од вашето тело!

Ако редовно го користите овој природен лек, шеќерот во вашиот организам ќе биде под контрола… …