(ФОТО) „Проект среќа“ со нов проект: Прво музичко бесплатно училиште за децата и млади во социјален ризик

„Гитари, дирки и свирки” ќе биде првото училиште за музика и уметности во земјава, кое e наменето само за деца и млади во социјален ризик каде децата ќе можат да го изучуваат инструментот или ликовната уметност, зависно што ќе одберат и тоа за нив ќе биде сосема бесплатно.

„Токму затоа постојано апелираме до сите компании, да не поддржат во сите наши активности, како вистински би можеле на сите деца со помалку можности, да им го овозможиме квалитетот на живеење, едукацијата и подобностите кои и останатите деца ги имаат. Проект Среќа е здружение кое се фокусира на работа на проекти за деца со помалку можности, и ова е еден од новите проекти, за 2019 година. За неколку дена започнува добро познатиот проект ,,И јас сум Дедо Мраз” каде очекуваме повторно сите ние да бидеме Дедо Мраз на децата на кои тоа им е потребно”- велат од здружението „Проект среќа”.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(Рецепт) РУСКА МЕДИЦИНА – Ослободете се од дијабетесот без лекови: Природен рецепт кој ја исфрлува болеста од вашето тело!

Ако редовно го користите овој природен лек, шеќерот во вашиот организам ќе биде под контрола… …