(ВИДЕО) Кога минимализмот ќе го сретне минатото: Како изгледаат кафулињата во Северна Кореа

Да, да и Северна Кореа има кафулиња! Додуша, малку се поинакви од остатокот на светот, но да не бидеме премногу критични…
Земјата во која со децении владеат чудни и опасни закони и уште почудни и поопасни луѓе вклучувајќи го и сегашниот водач Ким Јонг Ун, земја во која интерентот е исклучок, а не правило и од која можат да излезат ретките среќници, земјата коај има најлош хотел на планетата, верувале или не, на своите граѓани им нуди и малку забава.
Имено, во главниот град Пјонгјанг постојат барови во кои луѓето после работа се дружат и доаѓаат на некоја чашка пијалок и разговор, токму како и во западниот свет. Но, баровите се малку поинкави, со аскетско уредување и „сиромашен“ изглед, бидејќи тука (иако на снимката ги гледаме) според зборовите на авторот на видеото, не постојат никакви столчиња или клупи каде може удобно да се сместиме туку има само неколку маси. Се пие омиленото пиво Тадедонганг, а како сето тоа изгледа погледнете во следното видео.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Тој се врати“: Пристигнува новиот „Терминатор“ – погледнете го првиот трејлер!

„Терминатор:Мрачна судбина“ во кино салите ќе се најде од 31. октомври. Џејмс Камерон, Арнолд Шварценегер …