(ФОТО Галерија) Марија Спасовска го започна претставувањето на Јуниорскиот Евросонг: Знамето на Македонија во прв план!

Денес се одржа свечено отворање на 16. издание на Јуниорскиот Евросонг 2018 Минск, Белорусија.

Марија Спасовска со македонското знаме во рацете поздравена од евровизиските фанови зачекори по црвениот килим на спектакуларното отворање.

Од утре започнуваат техничките проби. Македонија настапува под реден број 16. на 25.11.18 во недела. Гледајте го директниот пренос на МРТ од 16.00 часот и не заборавајте да гласате online на линковите кои ќе ги споделиме на 23.11 и 24.11

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …