(ФОТО) Бизарна порака на умреница на навивач на „Јувентус“:„Наместо цвеќе испраќајте ми ги головите на Кристиано Роналдо!

Починатиот навивач на Јувентус од пријателите барал на гробот да не му носат цвеќе туку наместо тоа да ги привикуваат головите на Кристиано Роналдо.
Очигледно дека починатиот 77. годишен Марио Стефанини бил емотивно врзан за Роналдо на чии голови им придавал големо значење што се видело и во целото гратче Барга во Тоскана, каде што живеел.
Од ожалостените барал наместо цвеќе да му ги испраќаат головите на Роналдо, што е сликата која се појавила на умрениците излепени по целиот град.


Да потсетиме, Роналдо многумина изненадил со одлуката после девет години дресот на Реал Мадрид да го замени со оној на Јувентус, а во дресот на торинската „стара дама“ постигнал 9. голови на 15. натпревари.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСНО! ЈА ВРЗАЛА КОСАТА И ОТИШЛА ДА СЕ БОРИ А ПОТОА Е УБИЕНА: Имала само 20. години и штотуку станала новиот симбол на револуцијата!

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран на протести, која преку …