Дневен хороскоп за петок, 16.11.2018:Време за „човечка инвентура“ – ова е добар ден и таков искористете го на вистински начин

Директниот од на Венера овој петок е главна вест од ѕвезденото небо. Венера конечно од ретроградната положба тргнува после долги 40. дена. И без ваше вплеткување вашиот живот ќе биде прочистен од луѓе кои во вас будат немир и нерасположение, поради некои ќе ви биде тешко, но знаете дека така е најдобро за вас. Така прочистени полесно ќе чекорите низ животот. Губитокот може да се почувствува и на други полиња кои не се врзани за љубов, а повторно да кажеме материјалните работи за кои сте емотивно многу врзани.
Се’ во се ова е добар ден и таков искористете го на вистински начин.

Овен
Работа
Ако сакате да го решите недоразбирањето со едно лице, бидете внимателни и доволно ефективни. Обидете се да ги предухитрите другите соработници кои сметаат дека немате доволно информации.
Љубов
Имате впечаток дека вашиот љубовен живот не е доволно интересен и возбудлив до степенот што сакате. Направете нешто во врска со тоа.
Здравје
Пад на имунитетот.

Бик
Работа
Сегашната позиција на Месечината ве поттикнува да бидете несигурни и затоа избегнувајте ситуации кои претставуваат потенцијална опасност. Решавајте ги деловни дилеми на позитивен начин.
Љубов
Бидете искрени доволно во друштво на човек кој добро ја познава вашата слабост. Нема потреба да се избере погрешна улога или да се надминат некои ситуации.
Здравје
Проверете ја крвната слика.

Близнаци
Работа
Некој се сомнева во вашиот успех, но ќе се покаже дека имате значителна предност пред другите соработници. Секоја приказна како критика е излишна, особено кога има деловни резултати.
Љубов
Вие се грижите за привлекување на нечие емоционално внимание и интерес. Немојте да се колебате да преземете активна улога и да ги контролирате важните настани.
Здравје
Се чувствувате одлично.

Рак
Работа
Некој има добри намери, па договорот со соработници ветува заедничка корист или финансиска добивка. Чувајте го оптимистичкото расположение во различни ситуации.
Љубов
Лицето кое го привлекува вашиот интерес има интересни идеи. Одговорете на сличен начин и во согласност со избраните начини кои оставаат добар впечаток.
Здравје
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …