(ВИДЕО) Не сообраќајна – Ние немаме човечка култура!

Срамно е тоа што се случува по скопските улици…
Не е во ред да се говори дека има многу „дојденци“ бидејќи кога станува збор за сообраќајната култура неа или ја имаш или ја немаш.
Се испостави дека возачите во Скопје, па и оние од ЈСП имаат се’ освен човечка култура.
Бидејќи како поинаку да се објасни фактот дека ниту возило од Брза помош со вклучено сигнално светло не беше пропуштено да помине…
Само се надеваме дека со лицето во возилото за брза помош се било во ред и дека на време стасало во болница.
Срамота!


Zalnoo


Gepostet von Ivan Zafirovski am Donnerstag, 15. November 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …