Македонскиот евровизиски претставник Марија Спасовска со свој настап на UNDERFEST фестивал

Вокалните способности на нашата Марија Спасовска се добро познати како на нашата публика, така и на интернационално ниво, а доказ за тоа се многубројните награди на престижните фестивали низ светот.

Таа веќе има богато музичко искуство. Има издадено свое ЦД и освоено многу награди во Македонија и Европа.

Марија ќе ја претставува Македонија на Детскиот Евросонг оваа година, но и ќе настапува во детскиот дел на UNDERFEST, неделата, 07 април 2019 година.

 https://www.facebook.com/events/293336504797381/

Не заборавајте: На 23.11.18 и 24.11.18 Македонија може да гласа за Марија Спасовска на online линкот кој дополнително ќе го објавиме.

Еве го процесот за online гласањето

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …