Владеење на Скорпија: Овие 3. хороскопски знаци до 22. ноември ги чека голема среќа

Сезоната на Скорпија започнала на 23. октомври и ќе трае до 23. ноември. Овој период на многу знаци на Зодијакот ќе биде напнат бидејќи оваа јака енергија е невозможно да не се почувствува.
Типичните Скорпии се неустрашиви луѓе кои храбро се соочуваат со сите непријатности кои животот ги донесува бидејќи веруваат во својата внатрешна сила.
Додека сме под владеење на Скорпија многумина од вас ќе почувствуваат моќ и сила но тоа секако зависи од вашата натална карта и во која куќа се наоѓа Скорпија.
Меѓутоа, сезоната на мистериозните Скорпии на некои знаци на Зодијакот ќе им донесе прекрасни моменти!
За овие три знаци на Зодијакот сезоната на Скорпија ќе биде најдобра до сега и конечно ќе може да ги сфатат сите работи за кои долго размислувале.

1. Рак
Раковите имале навистина турбулентен период, така што сега конечно можат да се опуштат. Секогаш ги храбреле другите да бидат нежни кон себе така што сега конечно можат да се опуштат.
Од друга страна Сонцето се придружува на Венера и Јупитер во петтата куќа на забава, креативност, страст и романса, така што навистина ќе имаат забавни и незаборавни моменти во текот на оваа сезона.

2. Скорпија
Скорпиите ќе имаат многу среќа, бидејќи ова е нивно време. Јупитер го напушта нивниот знак на 8. ноември, но планетата на среќа нема да ги остави без ништо.
Ќе им даде нешто убаво, па би требало да бидат подготвени да ја дочекаат.
Од друга страна Сонцето патува. Некое време, низ нивната дванаесетта куќа, така што постојат големи шанси да се чувствуваат летаргично.
Но, кога Сонцето конечно ќе „заседне“ во нивната прва куќа – работите потполно се менуваат за нив!

3. Риби
Ова за Рибите било долго и внимателно патување но работите конечно ќе се променат за нив.
Преживеале навистина тежок период, научиле неколку лекции и навистина станале возрасни.
Со оглед на тоа дека Сонцето минува низ деветата куќа на високото учење и лична филозофија тие ќе бидат подготвени за големи работи.
Можеби ќе започнете авантура или ќе почнете со нешто потполно ново.
Што и да изберат тие без сомнение ќе бидат многу успешни.
Целата вселена е на нивна страна.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …