(ВИДЕО+ФОТО) Овие филмови мора да ги гледате: Голем водич низ кино хитовите во 2019

„Ако не е расипано, не расипувај“. Тоа е отприлика филозофијата на Холивуд кој и оваа
година продолжува со сервирање наоко непрегледната низа римејкови, риботови, франшизи и
продолжувања. Но, во оваа фаза веќе е премислено да се прозиваат поради неоригиналноста
бидејќи никој не очекува дека во кината ќе се појави било што друго освен суперјунаци.
Секако, постојат тие ретки исклучоци на разновидност, но тие можат да с есведат на само
неколку филмови кои не спаѓаат во ниту една од наведените категории.
Да не должиме премногу, погледнете го големиот преглед на кино хиотви за 2019. година
.

ЈАНУАРИ
„What Men Want“

Режија:Adam Shankman
Глумат:Taraji P. Henson, Wendi McLendon-Covey, Max Greenfield
Дата на прикаѓување: 11. јануари.


Се сеќавате на филмот „Што сакаат жените“ со Мел Гибсон? Е, ова е женска верзија на тој филм.


„The Upside“
Режија: Neil Burger
Глумат:Bryan Cranston, Kevin Hart, Nicole Kidman, Julianna Margulies
Дата: 11. јанаури


Американците одлучиле да снимат римејк на одлично прифатениот француски филм „The
Intouchables” за парализираниот бел богаташ и неговиот црн асистент.

„Glass“
Режија: M. Night Shyamalan
Глумат: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Sarah Paulson, Anya Taylor-Joy
Дата:18. јануари

„Unbreakable” е одличен, „Split” е нешто послаб, но и понатаму супер прифатен.
“Glass” е трето продолжување на оваа необична суперхеројска сага.

„Serenity“
Режија: Steven Knight
Глумат: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jason Clarke, Diane Lane
Дата: 25. јанаури

Трилер за капетанот на рибарски брод кој е вовлечен во сплетка откако ќе се појави
неговата бивша сопруга и го замоли д аја спаси од нејзиниот насилен сопруг.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …