UNDERFEST го потврдија настапот на хип хоп изведувачот Vlado’Yo на фестивалот

Од фестивалот UNDERFEST денес го потврдија настапот на Хип Хоп изведувачот Vlado’Yo.

Vlado’Yo роден на 07.08.1994 во Струмица, за прв пат на музичката сцена се појавува со влегување во хип хоп групата Конфликт.

loading...

Првата негова песна заедно со Конфликт е објавена на 20 Август 2015 со која го забележува првото негово присуство во хип хоп музиката.
Од средината на 2018 продолжува како соло артист.

Тој работи како продуцент, beatmaker и MC во Euphoria.


Последни проекти се S.B.M.B и KRUG кој се наоѓат на јутуб каналот на Конфликт.

Владо ќе свири на 06 април, во сабота 2019 година. Влезот е бесплатен.


ЛИНК од НАСТАНОТ – https://www.facebook.com/events/293336504797381/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Теретана под јорган: Пет пози кои согоруваат НАЈМНОГУ КАЛОРИИ

Половина час водење љубов потрошува околу 150. калории, но бројката може да биде поголема, во …