13. работи кои во сексот им се одбивни и’ на мажите и’ на жените

За ВКУСОВИТЕ не се дискутира, па така ниту за оние од сексуална природа, но сексуалниот експерт Трејси Кокс тврди дека постојат некои работи кои ќе ги одбијат сите сексуални партнери. За Дејли мејл таа открила што треба да се избегне и што во никој случај не е секси.

1. Лош здив или мирис на телото
Негрижата за личната хигиена е на врвот на листата на работи што нема да му се допадне на никого. Осигурајте се дека пред секој секс се туширате, миете забите и носите чиста долна облека.


2. Неизмиени гениталии
Мирисот на пот е одбивен, но мирисот на неизмиени гениталии е многу полош. Бидете сигурни дека овој дел од вашето тело секогаш го миете темелно.

3. Чудни прекари за интимните делови
Прекарите да ги оставите за полсе сексуалниот однос, бидејќи би можеле да ја расипете атмосферата за време на акцијата.


4. Невозвраќање на орален секс
Ова на повеќето луѓе ќе им биде нешто што нема да ви простат затоа што покажува дека сте навистина себични.

5. Лоша техника во сексот
Со толку многу информации што можете да ги најдете на интернет, навистина нема оправдување ако не знаете што даправите.


Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ ЖЕНСКИ СТРАВОВИ: Многу жени се плашат од овие СИТУАЦИИ

Стравовите, како и борбата против нив се сосема нормални Стравовите и фобиите се нешто што …