(ВИДЕО) Конечно дата за излегување на финалната сезона на „Игри на престолите“

HBO објавил тизер во кој ја најавува долго очекуваната осма, а воедно и последна сезона на една од најдобрите серии на светот. Така финалната сезона со прикажување ќе започне во април 2019. година.

Осмата сезона инаку ќе биде најкуса до сега – ќе има само шест епизоди.
HBO оваа информација за датумот на емитувањето го потврдил со тизер кој претставува рекапитулација на досегашните важни моменти во „Игри на престолите“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

6. тајни на успешно слабеење: Само вака неповратно ќе ги загубите килограмите!

Поради тоа е важно да ги знаете овие рпавила пред да јазапочнете борбата со губењето …