(ВИДЕО+ФОТО) Сопругата на Шумахер молчела со години а сега конечно проговорила: Нејзините зборови ја обиколиле планетата – пораката е многу јака!

Прославениот возач на Формула 1, Михаел Шумахер, пред пет години дожиеал стравична несреќа на скијање и оттогаш за неговата здравствена состојба малку се знае, скоро ништо, бидејќи семејеството крие детали и не дава изјави за јавност. Меѓутоа, после толку години молчење неговата сопруга Корина конечно се огласила!

„Сите знаеме дека Мохаел е голем борец и дека нема да се откаже“ рекла Корина за германски „Бунте“.
Да потсетиме, германскиот музичар Саша Херченбах на Шумахер му ја посветил песната „Роден да се бори“. Оваа нумера исклучително им се допаднала на семејството на славниот возач.

„Сакам искрено да ти се заблагодарам на твојата порака и на прекрасниот подарок кој ни помогна во тешките моменти. Прекрасно е да се примат толку прекрасни желби и зборови, кои се силна подршка за нашето семејство“, истакнала Корина.
Херхенбахер бил изненанден со гестот на сопругата на Шуми.
„Не очекував дека воопшто ќе добијам одговоро од неа и бев почествуван. Корина писмото го напишала своерачно во својата канцеларија и го потпишала“, објаснил тој.

Корина досега не се изјаснувала поради тешката состојба на нејзиниот сопруг, односно, главно во име на семејството биле пишувани соопштенија.
Кога станува збор за здравјето на Михаел, за жал нема вести за подобрување. Еден од неговите најблиски пријатели, Жан Тод, кој го посетува два пати месечно, рекол дека може да каже дека нема ништо ново. Според некои информации некогашниот шампион не може да оди ниут да зборува, но понекогаш искажува емоции низ солзи.

Потрошиле 22. милиони
Лекувањето чини 130.000 евра неделно

Семејството Шумахер плаќа неверојатни износи за лекувањето на Михаел. Неделно мораат да издвојат 130. илјади евра а досега потрошиле 22. милиони евра. Корина Шумахер била принудена да продаде некои од скапоцените недвижнини за да обезбеди доволно пари за лекување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …