(ФОТО) Семејно катче: Во овој рај живее Здравко Чолиќ со неговите три принцези!

Во велелепната населба, покрај дипломатите живее и најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ.
Во мирниот дел на Кошутњак Чола го свиткал своето гнездо со своите три принцези – сопругата Александра и ќерките Уна Звездана и Лара.

Чола порано живеел на Мечкин камен, а пред две години, кога тој крај станал „комерцијален“ и пренаселен купил нова вила со базен во близина на Кошутњак, Белград. Пејачот кој максимално се труди својата приватност да ја задржи за себе, вели дека својот вистински мир после бројните настапи го наоѓа токму во новата куќа.

Балканската ѕвезда својот дом го платил 850.000 евра, а се определил за куќата, бидејќи на
неговата сопруга и ќерките им пружа мир и бегство од градската врева, а на пејачот му
овозможува да се рекреира во шумата во непосредна близина на домот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) За што зборувале кралските браќа? Експертите читале од усните!

По погребот на принцот Филип, нивниот дедо, принцовите Хари и Вилијам биле забележани како заедно …