(ФОТО) „Нарко дилер“ дошол во болница: Дарко Лазиќ се бори за живот а бара дрога!

Во понеделникот медицинска сестра, првпат, забележала непознат маж во триесеттите години како се обидува да влезе во собата на Дарко Лазиќ. Таа веднаш му пришла и го прашала кај кого дошол…
Лекарите кои се во клиничко-болничкиот центар во Земун во последен момент спречиле непознат маж да влезе во просторијата за интензивна нега во која се наоѓа српскиот пејач Дарко Лазиќ (27). Имено, непознато лице се обидело да достави наркотици, пишува „Курир“.
Дарко, според наводите на српските медиуми, пред неколку дена барал „да му се донесе нешто“. Неговите пријатели одлучиле да ги земат работите во свои раце и на Дарко да му донесат наркотици. Несвесни за состојбата во која пејачот се наоѓа и дека во овој момент било какви опијати можат дополнитлено да му го загрозат животот.


Во понеделникот медицинска сестра, првпат, забележала непознат маж во триесеттите години како се обидува да влезе во собата на Дарко Лазиќ. Таа веднаш му пришла и го прашала кај кого дошол.Човекот почнмедицинска сестра му рекла дека тоа е невозможно, а со оглед а атоа дека бил „сомнителен“, повикала обезбедување кое го испратило до излезот, пренесува „Курир“.
Еден од стражарите раскажал дека станува збор за познат дилер кој неколку пати бил уапсен поради продажба на дрога.
„Ние бевме шокирани кога слушнавме дека некој испратил дилер на пациент во тешка здравствена состојба да му донесе наркотици, таков слуќај досега не сме имале во пракса“, рекол извор од болницата.


Да потсетиме, пејачот доживеал тешка сообраќајна несреќа кај местото Брестац, општина Пеќинци. Возел повеќе од 100 км/часм под влијание на алкохол, излетал од петот и се превртел на кровот. При несреќата се здобил со потрес на мозокот, повреда на кичмата, хематом на левиот бубрег, скршеница на бедрената коска, повеќекратни скршеници на ногата како и ребра што предизвикало оштетување на плуќата од кои му биле извадени два литри крв.


„Дури 20 до 30 отсто од оперираните пациенти во ваков случај добиваат тромбоза после операцијата. Тој го мина мајлошиот дел, но она што е моментално најопасно е тромбозата да остане непрепознаена. Тогаш моѓже да доведе до многу сериозни последици“ рекол за „Курир“ извор од болницата и додал дека состојбата на пејачот се следи константно.
Дарко Лазиќ од бракот со Ана Севиќ (23) ја има ќерката Лорена (4).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …