Состојба што загрижува: Исчезнато девојче од населба Аеродром – Скопје!

Суровото секојдневие стана дел од она што се случува во Македонија…Едно исчезнато девојче не е пронајдено, а веќе има пријава за друго…

Исчезнало 13.годишно девојче од Аеродром, пријавила старателката…
На 07.11.2018 година во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром, Т.М.(55) од Скопје пријавила дека на 06.11.2018 година од домот во непознат правец се одалечило 13-годишно девојче на кое пријавителката и е старател.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Ѕвезда на „Игри на троновите“ морала драстично да го промени изгледот и да ослабне за новата улога

Се емитува последната сезона на „Игри на троновите“ и фановите веќе го оплакуваат завршувањето на …