Единствен хороскопски знак на кој можете да му верувате

Секогаш од доверба, стабилен и промислен, одлично се справува со секоја ситуација, што го прави совршен партнер и пријател.
Станува збор за Бик. Лицата родени во овој хороскопски знак се’ во животот прават промислувајќи и со „зрно сол“ во главата.
Биковите имаат талент на одлично памтење и иако не се од оние кои го памтат лошото со вас ќе се однесуваат со внимание ако им направите нешто лошо.
Сепак, кога еднаш ќе се врзат за вас и ве засакаат, нема што не би направиле за вас. За Бикот еден успешен однос е остварен дури кога ќе стекне потполна доверба во вас и кога ќе му докажате дека стоите зад своите зборови.
Тој никогаш не игра игрички и важни му се туѓите чувства па од него можете да очекувате потполно директно и искрено мислење. Кога ќе утврди дека може да ви верува, Бикот со задоволство ќе ви се довери, а вашите тајни ќе ги чува ако е потребно засекогаш.
Биковите секогаш ги исполнуваат своите ветувања и сите свои задачи, а односите со лицата кои ги сметаат за блиски ги сметаат за сериозни па истото го очекуваат и од вас.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Обидете се да ги засакате: Во овие знаци се раѓаат најдобрите луѓе!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …