Дневен хороскоп за четврток, 08.11.2018:Работите ќе бидат многу подобри, но на некои нема да им биде лесно!

Ова е денот кога Јупитер владее од раната зора, која денес влегува во Стрелац, и на големи
ѕвона најавуваат период на големи настани, промени, нслучки, како и да ги наречете. Во секој случај, ерупција на настаните! Веруваме дека ќе бидете многу задоволни ако ви кажеме дека тоа е убава, весела тема и работите ќе бидат многу подобри, но исто така, нема да биде лесно за некои. Сите вие на кои во натален хороскоп владетелот е на 6, 8 или 12 поле и во предизвикувачки аспекти, нема да има причина да се радувате,за жал. Повторно, сè е подобро од претходниот период означен со знакот Скорпија, сето тоа ќе биде со благи последици. Јупитер е таков што секогаш останува со вас и ви дава верба во себе, и кога ќе ти се чини дека сите се откажале. Тој нема дави дозволи и вие да се откажете.
Секое добро на сите.

Овен
Работа
Вие сте преокупирани од ситуации во кои сте премногу тактични. Не ви се допаѓа кога некој ќе ги ограничи вашата слобода и активности.
Љубов
Во средбата со некој близок, нема причина да започне ама баш никаква чувствителна тема што води до нова дебата.
Здравје
Задоволително.

Бик
Работа
Обрнете внимание на разни информации кои можат да ги олеснат вашите работни обврски.
Погледнете ги успешните соработници и применувајте сличен бизнис принцип.
Љубов
Во вашите емотивни проценки, бидете реални. Не можете да очекувате некој близок да го реализира сите ваши очекувања.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
На средбата со соработници, бидете внимателни и практични. Вашето знаење и енергија
фокусирајте ги на некои корисни цели.
Љубов
Нема причина да се однесувате премногу строго кон блиско лице. Прифатете зборови на извинување.Продолжете како ништо да не се случило.
Здравје
Можна температура.

Рак
Работа
Вие ќе можете да ги прилагодите вашите интереси според основните критериуми и да се изборите за подобри услови. Ова е одлична карактеристика за вас.
Љубов
Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. Ако сте моментално слободни тогаш опуштете се и уживајте во слободата.
Здравје
Проблеми со зглобовите.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …