Лицата родени во овој хороскопски знак имаат највозбудлив интимен живот

Иако квалитетот и активноста на сексуален живот зависи и’ од лицето со кого сте во врска, нешто се крие и во хороскопскиот знак во кој сте родени.
Една британска анкета открила дека знакот кој води највозбудлив сексуален живот е Водолија. Иако многумина би предвиделе дека станува збор за Скорпија која зрачи со неверојатна сексуална енергија, Водолиите се тие кои константно проживуваат сексуални авантури.
Водолиите не се срамат од своите желби и фантазии, а сексот за нив е забавна авантура во која се подготвени да испробаат се. Не им се туѓи ниту сексуалните помагала, а со нив можете да ги поделите и вашите најинтимни фантазии без страв дека ќе ве исмеат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 14.12.2018: Ова се обично оние денови во годината кога забрзано работиме на „прочешлување“ на годината која изминува и осмислување на иднината…

Транзит на Месечината преку знакот на Риби овој петок ќе не наведе да планираме настани …