Колку треба да трае водењето љубов за да жената биде задоволна?

Многу истражувања се бават со проблемот колку е просечното траење на сексуалните односи, а студијата објавена во списанието „Journal of Sex Research” открила колку би сакале жените да трае интимниот чин. Дали вашите желби и реалноста се поклопуваат?
Имено, според ова последно истражуавње научниците откриле дека сексот во просек трае од
пет и пол до седум и пол минути, без предигра.
Жените би сакале сексот да таре прецизно од 14. до 16. минути.
„”Journal of Sex Research” пишува и дека жените присакуваат предигра која трае од 11. до
13. минути па потоа всушност се доаѓа до минутажа која е всушност од 25. до 29. минути.
Истражувањето покажало уште една важна работа, освен оваа временска одредница, а тоа е
дека жените подеднакво уживаат во предограта како и во самиот сексуален чин.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Еден детски живот зависи од нас: Да бидеме хумани и да и помогнеме на Мила!

Мила има 2 и пол години, и има сериозно оштетување на мозокот и доцнење во …