(ФОТО) Јавна соба со нови содржини за оваа седмица!

Оваа седмица во нашите соби:

08.11. // 21:30 – Џоле Грујовски – „Reflection” | Kонцертна промоција на албум
Музика и пијачка, во четврток!

facebook event link

09.11. // 21:00 – Photographers Night
Дружење со фотографи и промоција на една супер пијачка, во петок!
Џин-тоник на -50%.

facebook event link

10.11. // 22:00 – Concert: Vis Limuanada
Шлагери! Рок! Бит!
Спреми се за еден одличен настап на српските Битлси во сабота!

facebook event link

11.11. // 11:00 // 13:00 – Здраво диносауруси! – Детска работилница
Поради преголемиот интерес повторно учиме за диносауруси и оваа недела.

facebook event link

facebook event link

Sирнуваме во Skopje Design Week

23.11. // 21:30 – Концерт на ZAA

23.11. // 17:00 Презентација на германскиот дизајнер Christoph Hauf.

Дизајн на Markus Marschall, како дел од Country in Focus!
Дознај повеќе за SDW на нашиот вебсајт ministryofpleasure.net и види кој се доѓа на нашиот event

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Докажаниот македонски тапанар кој го освојува светот, ќе ја отвори сцената на фестивалот UNDERFEST 2019 во Скопје

Никола Тони е познат македонски тапанар, музички селектор, Ди Џеј и уметник. Роден во Охрид …