(ФОТО) Македонскиот одбранбен џин доби принова!

Велат најголемите „љубовџии“ имаат ќерки, но дали е тоа случај и со македонскиот кошаркар…

Еден од најважните ракометари на Македонија изминатава деценија кога е во прашање
одбраната, Ацо Јоновски, деновиве имаше голема причина за радост. Неговата сопруга донесе
на свет уште една принова во семејството.
По двете ќерки, Јоновски стана татко на уште едно девојче, кое го доби името Јоана.

Извор курир.мк и република.мк.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез …