(ВИДЕО) Фчерашни новости го разоткрива Макбастерс!

Фчерашни како Макбастерс! Оваа недела екипата ќе разоткрие одговори на неколку прашања што нѐ мачат во новиот серијал наречен „Макбастерс“. За почеток ќе дознаеме:
– Македонски народни поговорки: Вистина или мит?
Од другите фчерашни новости, во новата епизода зборуваме за тоа што командантите од ОНА се ослободени од плаќање на комуналии и за тоа кој што ќе добие во новите политички игри?
Не ја пропуштајте и оваа неделна доза на „Фчерашни новости“ во недела од 19:30 на Канал 5!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Еден детски живот зависи од нас: Да бидеме хумани и да и помогнеме на Мила!

Мила има 2 и пол години, и има сериозно оштетување на мозокот и доцнење во …