(ФОТО) Мастерс во Париз: Се очекува дуелот помеѓу Новак и Роџер!

Ждрепката сакаше Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер да се сретнат во евентуалното полуфинале…
До тоа може да дојде доколку и’ Ѓоковиќ и Федерер денес ги победат своите противници…Доколку минат понатаму тоа би била нова нивна средба, и финале на еден начин, барем според противниците во четирифиналето…

loading...

Распоред за денес:

14.00 Александер Зверев – Карен качанов
15.30 Џек Сок – Доминик Тим
19.30 Марин Чилиќ – Новак Ѓоковиќ
21.00 Роџер Федерер – Кеи Нишикори


Како што е познато Рафаел Надал, поради проблеми со стомачниот ѕид, се повлече од Мастерсот во париз, а неизвесно е и дали, после Мартин фел Потро, и тој ќе го откаже учеството на завршниот Мастерс во Лондон.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Утревечер (сабота), со почеток во 21 часот, во МКЦ ќе се одржи 12то издание на …