(ВИДЕО) Преслушајте ја прекрасната балада на Елена Ристеска која за неа ја напиша Сергеј Четковиќ!

Нашата популарна пејачка, Елена Ристеска, го објави новиот сингл „Сили за крај“ (Snage za kraj).
Музиката и текстот се на Сергеј Четковиќ додека аранжманот и продукцијата се на нејзиниот долгогодишен соработник Дарко Димитров. „Сили за крај“ е снимана во студиото на Дарко Димитров.
Песната е засега снимена само на црногорски јазик, а наскоро треба да се појави и на македонски јазик.

loading...

Елена по подолго време се врати на она што најдобро го прави – одличното пеење, но овојпат има и многу добра композиција која Дарко Димитров одлично „ја средил“…Плени со продукција и енергија…
Можеме само да кажеме – Браво за Елена, Сергеј и Дарко.
Преслушајте!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Била СУПЕРМОДЕЛ во 80-тите, а денес ИЗГЛЕДА УШТЕ ПОДОБРО: Таа е доказ дека жените можат УБАВО ДА СТАРЕАТ

Таа чекореше по модните писти во златната ера на супермоделите, кон крајот на осумдесеттите и …