(ФОТО Галерија) Не мора да купувате стан:Овие луѓе за 25.000 евра создале совршен дом

Повеќето Македонци кои немаат своја недвижнина сонуваат за неа. Но, на овој пар од британски Нотингем поседувањето куќа или стан им било последно на целите во животот.
Со оглед на тоа дека некаде мора да се живее, а тие сакаат да патуваат, одлучиле да се вселат во дом кој можат да го преместат каде ќе посакаат.
После неколку пива одлучиле да си купат камион.

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Кога следниот ден се отрезниле, Мартин Хил и Иона Стјуарт и’ понатаму биле загреани за идејата да се вселат во камион.
Саканиот дом го нашле на eBay, а пред да стане нивен, камионот што го купиле служел за разнесување леб. Ги чинел 4.670 долари. На уредување потрошиле 26.000 долари.

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Работата на претворање на камионот во дом сепак не било лесно и барало потполно реновирање. Додека Мартин ги одработил сите техникалии за да камионот биде погоден за живеење на две лица, Иона се погрижила за неговото уредување. Им требале месеци, но сега имаат преубав дом на тркала кој самошто го паркирале на една планина во Франција.

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

Gepostet von Iona Stewart am Montag, 15. Oktober 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …