(ФОТО) „The Rock“ се пофалил со напредокот после 18. недели диета и интензивни тренинзи

Холивудскиот глумец Двејн Џонсон се подготвува за улогата во спин-оффот на „Брзи и жестоки“.
Дека напорната работа и труд се исплателе покажал со објава со која открил дека веќе 18. недели е посветен на исхраната и интензивните тренинзи.

View this post on Instagram

Dialed in & hit the mark. 260lbs of attitude & classy cuss words. After 18 weeks of disciplined diet & intense training, here’s where I landed my carcass for shooting my FAST & FURIOUS spin-off HOBBS & SHAW. Always room for improvements, but not too bad for a scarred up surgically repaired Brahma Bull who’s injuries always tell the story. Huge THANKS to my strength and conditioning coach @daverienzi for his masterful strategies that’s constantly shifting daily based on how I’m looking/feeling to achieve our goals. THANKS to EVERYONE in my inner circle (including the NASA scientists 😉) who support the big picture – my diet, training, health & wellness, balance, consistency and execution. Finally, THANKS TO ALL THE FANS. My people out there worldwide 🌎 who buy into our grind belief and my philosophy that payin’ our dues is owed on a daily basis. Thanks for rockin’ with me — let’s have some fun and take this HOBBS & SHAW franchise to the next level. #HardestWorkerInTheRoom #Hobbs #NightlyTequilaDrinker 🥃

A post shared by therock (@therock) on

„Секогаш има простор за подобрување, но не е лошо“, напишал и му се заблагодарил на својот тренер за стратегија, како и на сите вклучени во исхраната, тренинзите, здравјето, рамнотежата и доследноста.

Порано овој месец веќе објавил фотографија со глумецот Џејсон Стетам со која го најавил спин-оффот на легендарниот серијал кој ќе го има насловот „Hobbs and Shaw”.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Снимка која најдобро покажува како се ризикува животот поради убава фотографија!

„Внимание, внимание! Лајкувајте и споделувајте го ова видео за да што повеќе луѓе разберат колку …