(ВИДЕО+ФОТО) Емотивната Гага со солзи во очите признала дека е свршена но и…„Злоставувана сум но денес јас носам панталони“!

После многу нагаѓања, конечно е службено – Лејди Гага ќе се мажи!
Пејачката и глумица Лејди Гага службено ги живее најдобрите години на својот живот. Откако со глумата воодушевила во новиот фуилм „Ѕвездата е родена“, во кој глуми со познатиот глумец Бредли купер, ја потврдила свршувачката со Кристијан Карин со кого е во врска од минатата година.

View this post on Instagram

lady gaga is ENGAGED 😭✨❣

A post shared by Paper Magazine (@papermagazine) on

На настаните на магазинот „Elle“ – „Жените во Холивуд“ и била доделена награда после што одржала емотивен говор и се расплакала.
„Им благодарам на сите кои ги сакам. Благодарам на мојот менаџер Боби, на мојот свршеник Кристијан…Оние кои се тука секој ден за мене и се грижат за мене и на тоа големо благодарам“ рекла разнежнетата Гага.
Таа се осврнала и на правата на жените и нивната улога во Холивуд каде и понатаму ги гледаат како објекти:„После испробувањето на повеќе од десеттина фустани, со тажно чувство во срцето дека единствено ќе биде важно она што сум го носела на црвениот тепих, го видов оверсајз костумот на Марк Џејкобс како стои во аголот на орманот. Во него се чувствувам токму како јас“ рекла пејачката.

View this post on Instagram

"Mi sono chiesta: cosa significa davvero essere una donna a Hollywood? Non siamo solo oggetti per intrattenere il mondo, non siamo semplicemente immagini per portare sorrisi o smorfie ai volti delle persone. Non siamo membri di un concorso di bellezza l'una contro l'altra per il piacere del pubblico: noi donne di Hollywood, siamo voci, abbiamo pensieri e idee profonde, credenze e valori sul mondo e abbiamo il potere di parlare, essere ascoltate e reagire quando siamo messe a tacere. " #LadyGaga 👊🏼 – Il discorso di @ladygaga agli #ELLEWIH Awards voleva ispirare tutti coloro che l'hanno ascoltato a possedere il loro potere e ad essere gentili l'uno con l'altro. #kcomregram @elleusa #kubecommunity

A post shared by KCOM (@kubecommunity) on

„Како жена која минувала низ сексуално злоставување од лице кое беше дел од индустријата, од лице за кое и понатаму не сум доволно храбра да го изговорам името, одлучив да ја вратам силата во моите раце. Денес јас носам панталони“ рекла пејачката и глумица со солзи во очите.
Поддршка и дала и пејачката Џенифер Лопез која воедно и и’ ја врачила наградата на бината, а потоа и преку Инстаграм и честитала со емотивна порака:„Жени кои поддржуваат жени. Каква инспиративна вечер. Го обожувам овој момент кога на прекрасната Лејди Гага и ја врачив наградата“, напишала Џеј Ло.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Еден детски живот зависи од нас: Да бидеме хумани и да и помогнеме на Мила!

Мила има 2 и пол години, и има сериозно оштетување на мозокот и доцнење во …