(ФОТО) Срце малечко! Топла прегратка која ги урива сите граници и протоколи!

Војвотката и војводата од Сасекс уживаат на својата прва меѓународна службена турнеја во рамките на која ќе ги посетат Австралија, Нов Зеланд и Фиџи.
После денот минат во Сиднеј се упатиле во градот Дубо каде на тамошниот аеродром ги дочекале бројни граѓани.


Меѓу нив бил и 5. годишниот Лук Винсент, пресладок 5. годишник со Даунов синдром кој едвај ја дочекал својата прилика да ги поздрави членовите на кралското семејство.


Штом Хари дошол до Лук, малечкиот побрзал кон него и прво одлучил малку подобро да ја истражи неговата брада.


Недолго потоа момчето се фрлило во прегратката на принцот, а сето тоа со насмевка на лицето го набљудувала неговата бремена сопруга Меган.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …