Дневен хороскоп за четврток, 18.10.2018:Денес преовладува мир но дозволете си да се одморите, крадете моменти за себе и уживајте во сензуалните задоволства

Четвртокот минува без трзавици, небото се загрева од утре, а денес преовладува мир. Дозволете си да се одморите, крадете моменти за себе и уживајте во сензуалните задоволства. Можеби ова е можност што ја чекавте и дека во наредниот период можеби немате време за тоа, затоа одвојте барем еден и во вашиот дом, доволно е свеќа, чаша вино и топла миризлива бања. И пред се’, мир и тишина …
Уживајте во овој прекрасен ден.

Овен
Работа
Не можете да се предвиди нечиј одговор на одреден предмет или да се воспостави добра врска и комуникација со одредени соработници. Нема причина за расфрлување.
Љубов
Партнерот упорно и без објаснување ги игнорира вашите идеи. Без оглед на тактиката, не можете да го постигнете она што сте го намислиле.
Здравје
Можни проблеми со синусите.

Бик
Работа
Важно е да ги помирите различните интереси кои постојат меѓу соработниците. Сепак, секој од вас има свои приоритети и тешко се вклопува во деловните отстапки.
Љубов
Нема потреба да се повторува приказна која не остава позитивен одек на саканата личност. Некој ве критикува за однесување или мани.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Важно е да се направи листа на приоритети и да се прифати нечиј совет. Со дополнителна упорност можете да ги надминете ограничувањата наметнати од вашите соработници.
Љубов
Нема потреба да се одговори на нечија емоционална провокација или предизвик. Останете воздржани, избегнувајте конфликтни односи.
Здравје
Повеќе одмор.

Рак
Работа
Ви треба дополнителна претпазливост во деловните состаноци. Избегнувајте ризични или купопродажни трансакции. Искуството ве потсетува дека не треба да бидете многу внимателни.
Љубов
За жал, љубовта и задоволството не секогаш одат рака под рака. Некој заслужува приоритет. Зачувајте ја потребната забелешка на дискреција.
Здравје
Напнатост

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Никој не може да им конкурира: Ова се трите најинтелигентни знаци во хороскоп

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …