Дневен хороскоп за сабота, 13.10.2018:Ведри мисли, позитивна енергија и оптимизам ќе го исполнат овој ден, ќе бидете инспирирани и желни да уживате во животот…

Викендот започнува со Месечина во знакот на Стрелец што е одличен старт, конечно после нешто тешкиот период кој е зад нас. Ведри мисли, позитивна енергија и оптимизам ќе го исполнат овој ден, ќе бидете инспирирани и желни да уживате во животот.
Ќе бидете инспирирани, по малку детинести, но тоа никако не е лошо, дури е и многу пожелно. Слободно разбудете го детето во себе. Кон крајот на денот ќе бидете по малку тажни и меланхолични, преслушувајќи ги претходните денови во себе и обидот да пронајдете смисла во се што ви се случувало. Секако, сето тоа сеќавање е и резултат на заморот доколку овој ден го искористите до максимум.
Ви посакуваме пријатен и забавен ден.

Овен
Работа
Нема потреба да се разговара за различни деловни визии и интереси.На вас е да поставите нечија идеја во интерес на заедничкиот интерес.
Љубов
Делувате задоволни. Кај вас провејува романтично расположение и сентиментална нишка, а партнерот искрено сака да ве задоволи. Имате доволно сличностите што ве поврзуваат.
Здравје
Проблеми со уринарниот тракт.

Бик
Работа
Некој го критикува вашиот стил или режим, но нема причина да реагирате суетно. Обрнете внимание на корисните совети и прилагодете го вашето однесување во однос на динамиката на бизнисот за која се залагаат блиски соработници.
Љубов
Важно е да не пропуштате некои нови или интересни настани што влијаат на вас и вашето емотивно задоволство. Покажете благодарност за она што го добивате.
Здравје
Вие сте нервозни.

Близнаци
Работа
Вие сте снаодливи на разни деловни состаноци, но чувствувате и екстра одговорност за вашите постапки. Имате впечаток дека многу повеќе се очекува од вас.
Љубов
Нема потреба да се прават брзи ветувања. Партнерот внимателно го анализира вашето однесување. Прифатете чесен разговор и нечии забелешки за подобро
взаемно разбирање.
Здравје
Добро се чувствувате.

Рак
Работа
Размислувате за различни деловни зделки, но нема причина да се брзате со завршните одлуки. Ако сакате да ги добиете резултатите што ги гледате, прифатете нечиј корисен совет.
Љубов
Партнерот може да делува многу енигматично и остава чуден впечаток.Потребно е искрено да зборувате за некои недоразбирања што ве оддалечуваат.
Здравје
Потребна ви е пауза.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Обидете се да ги засакате: Во овие знаци се раѓаат најдобрите луѓе!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …