Дневен хороскоп за петок, 12.10.2018:Денес ќе бидете задоволни со себе и својата внатрешна сила и покрај напнатоста…

Конечно дошол ден кога работите полека се стишуваат. Енергијата полека паѓа, мудроста ги надвладејува избрзаните постапки, се’ полека го добива саканиот облик. Денес ќе бидете задоволни со себе и својата внатрешна сила. Иако Сонцето е во квадрат со Плутон и зборува за некаква напнатост која постои во нашите животи,сепак е ова една слика која говори за квалитетно поместување во животот, всушност за почеток на нешто што треба да се развива, а има добри предиспозиции, а на вас е да вложите напор за да се’ се развива како што треба.
Ви посакуваме убав ден.

Овен
Работа
Своите деловни интереси ги поврзувате со нечие ветување и затоа ја отфрлате идејата која е поддржана од вашите соработници. Наместо непотребно да ризикувате, контактирајте соодветно лице.
Љубов
Нема потреба дпремногу да се занесувате со нечие ласкање или да верувате во среќа што доаѓа одеднаш. Бидете реални.
Здравје
Проблеми со крвниот притисок.

Бик
Работа
Важно е да ги употребите дипломатските начини во средбата со бизнис за кои не ве поврзуваат заеднички интереси.
Љубов
Изгледате загрижена и ве љубовен несклад. На вашиот партнер му недостасува разбирање или добра волја, и вашата упорност.
Здравје
Хронична болка.

Близнаци
Работа
Доколку некој има забелешка за вашиот начин на работа или однесување, прифатете добронамерна критика. Побарајте практичен совет од лице кое има доволно искуство и волја да ве води во вистинска насока.
Љубов
Вашето однесување ја одразува емоционалната слабост или неспособноста да ги постигнете своите намери. Бидете искрени во изразувањето на вашите чувства.
Здравје
Добро.

Рак
Работа
Некој во вас поттикнува нови сомневања и затоа не сакате да зборувате гласно за себе, својот бизнис или приватни планови. Сепак, премногу дискреција од ваша страна остава негативен впечаток на вашите соработници.
ЉУубов
Обидете се да се однесувате кон љубената личност на невообичаен начин. Покажете дека имате исклучителни начини во соодветна ситуација.
Здравје
Проблеми со забите.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Никој не може да им конкурира: Ова се трите најинтелигентни знаци во хороскоп

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …