(ВИДЕО+ФОТО Галерија) Големото срце на Рафа: За настраданите во поплавата ги отворил вратите на својата тениска Академија!

Островот Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. За само неколкку часови наврнале големи количества дожд што предизвикало поплави.

Рафа кој е роден блиску до поплавениот град, Сан Лоренцо, веднаш потрчал да помогне, но направил и нешто повеќе…
За настраданите во поплавата ги отворил вратите на својата тениска академија понудувајќи им сместување и храна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

6. тајни на успешно слабеење: Само вака неповратно ќе ги загубите килограмите!

Поради тоа е важно да ги знаете овие рпавила пред да јазапочнете борбата со губењето …