Трите главни причини зошто раскинуваат мажите!

Можеби и’ не е правило, но ова се трите најчести фрази кои мажите ги користат кога ја прекинуваат врската…
Погледнете што значат трите најчести реченици за раскинување…

1.„Не сум сигурен што сакам“
Превод: ’Не сум подготвен за врска со тебе’.
Сеуште се гледа како самец кому како самец му треба време за себе и да се фокусира на кариерата. Не може со сигурност да каже дали доволно ве посакува.

2. „Заслужуваш подобро“
Превод: ’Ќе те повредам и ако сега се повлечам,после ќе чувствувам помала грижа на совест’. Чувствува дека ве искористува или не е толку длабоко во врската како вие.

3. „Потполно сме различни“
Превод: ’Ме излудуваш’. Тоа покажува дека не сака да ги реши проблемите. Ја фрлил ракавицата и веројатно емотивно веќе се одвоил од вас. Се одјавува од вашата врска.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(Рецепт) РУСКА МЕДИЦИНА – Ослободете се од дијабетесот без лекови: Природен рецепт кој ја исфрлува болеста од вашето тело!

Ако редовно го користите овој природен лек, шеќерот во вашиот организам ќе биде под контрола… …