Рафаел Надал, наместо да одмора, помага на загрозените од поплавите на Мајорка

Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. Шпанскиот тенисер Рафаел Надал веднаш се јави за помош и отиде да им помогне на загрозените од поплавите.
Славниот тенисер покажа големо срце. Сан Лоренцо е еден од најпогодените од дождовите, а Надал е роден недалеку од тој град.
За жал, потврдено е дека во поплавите 9 лица ги загубија животите, додека преку 200 се водат како исчезнати.
Тој не настапува на Мастерсот во Шангај поради повреда.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Со „Пред дождот” и „Граница” денеска завршува програмата за Европско културно наследство на „Киненова”

Фестивалот на дебитантски филм „Киненова” во рамки на програмата „Балканската филмска уметност како европско културно …