(ФОТО) Даниел Кајмакоски ужива во животот: Обожува да биде татко!

Даниел Кајмакоски се прослави во музичкото натпреварување каде што и победи во 2014. година, а сега го живее својот сон и се посвети главно на семејството и синот…
Тој после победата на музичкото натпреварување а потоа и во музичкото шоу, каде брилјираше со своите имитации, соработуваше со многу пејачи и музичари.

View this post on Instagram

ain't another women that can take your spot my Love.. <3

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Сепак, последните години Даниел Кајмакоски повеќе не е во жижата на јавноста но на социјалните мрежи фановите можат да го следат неговиот живот. Тој минатата година, со 13. години помладата манекенка Кристина Димитриевска го доби синот Давид.
Што пак за Даниел значи дека сопругата и синиот се целиот негов свет во кој ужива и на кој е максимално посветен кога не е на сцена и пред публика.

View this post on Instagram

Gric Gric 😏❤#love #fatherandson

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …