Дневен хороскоп за четврток, 11.10.2018: Предизвик на кој треба да се одолее а енергијата вложете ја во некој вид рекреација и така прочистете ги своите мисли

Ниту овој четврток не донесува подобра ситуација на многу полиња кои се на удар последните денови. Најдобро би било да не излегувате од дома, бидејќи можностите да се случат непредвидени проблеми се големи. Ретроградната Венера е во квадрат со Марс од Водолија. На прв поглед страст, јака енергија, но тоа е предизвик на кој треба да одолеете. Поради тоа, памет во глава и приберете се на време. За да ја искористите енергијата која ви се нуди вложете ја во некој вид рекреација и така прочистете ги своите мисли.
Ви посакуваме убав ден!

Овен
Работа
Не треба да се грижите поради различните коментари. Секој соработник има право на сопственио мислење и деловни приоритети.
Љубов
Различни луѓе го привлекуваат вашето емоционално внимание, но изберете друштво кое целосно одговара на вашата инспирација и афинитети. Уживајте денес,иако не е баш совршен ден за љубов.
Здравје
Стомачни проблеми.

Бик
Работа
Зачувајте ја присебноста во некои ситуации. Прифетете нечие извинување како позитивен сигнал за идните договори за заедничка инвестиција и деловна соработка.
Љубов
Нема причина нечие однесување да се проценува како емоционална рамнодушност или знаци на одбивање. Осигурајте се дека саканото лице го разбирате правилно, а потоа и целосно да прифати вашите намери. Оние кои се во врска може да имаат недоразбирања со партнерот.
Здравје
Хронични болки.

Близнаци
Работа
Средбата со едно лице делува негативно на вашето расположение и затоа одбијте го предлогот или понуда за деловна соработка. Но, постојат ситуации кои не можете сами да ги решите.
ЉУубов
Некој е привлечен од вашето внимание, но сеуште не сте донеле конечна одлука. Емоционалната несигурност која најмногу ја чувствувате произлегува од вашата недоверба. Треба јасно да се изјасните.
Здравје
Пазете се од настинки.

Рак
Работа
Се обидувате да направите појасна граница меѓу доброто и непрофесионалното однесување. Сепак, лицето кое ви задава дополнителни проблеми нема да се откаже од своите намери.
Љубов
Момент е да се променат некои воспоставени правила на однесување во согласност со саканата личност. Нема причина за дополнителна загриженост едноставно затоа што немате целосна контрола. Пазете се од кавги.
Здравје
Добро се чувствувте.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …