(ВИДЕО+ФОТО) Мел Гибсон драстично ослабнат со здрав живот!

„Мел изгуби 27. сантиметри во струкот. Се консултираме преку телефон, дневно разменуваме и по 30.ттина пораки. Задоволна сум што се придржува до упатствата“, изјавила нутриционистката.

62.годишниот Австралијанец призна дека долго време го мачел вишкот килограми, но една случајна средба во ресторан во Сиднеј пред четири месеци му го сменила животот.

Тогаш актерот ја запознал 45.годишната Саманта Џексон, специјализирана за здрава исхрана. Таа му ветила на Гибсон дека ќе му помогне со совети за здрава исхрана и по се изгледа успеала.
„За само осум недели ослабнав 14 килограми. Целата облека конечно добро ми стои, спијам подобро, не ме боли грбот. Чувството е чудесно! Здрав сум, јадам почесто, но поквалитетно. Секој ден пијам протеински напитоци и вежбам. Се’ на се, имам многу повеќе енергија отколку претходно“, изјавил преполовениот Гибсон.

Неговата советничка за исхрана, Саманта дури и’ открила како се храни актерот.
За доручек јаде омлет со домати и пиперка, за ручек пилешко со шпаргли, брокула, грав и сладок компир, а идеалната вечера се состои од лосос на жар, малку компири и зелена салата.
„Мел изгуби 27. сантиметри во струкот. Се консултираме преку телефон, дневно разменуваме и по 30.ттина пораки. Задоволна сум што се придржува до упатствата“, изјавила нутриционистката.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …