Кога жените измамуваат без размислување: Четири причини за измама без каење!

На неверството не се склони само мажите, покажале бројни истражувања во кои жените често покажувале склоност кон такво однесување. Сепак, мотивацијата кај едниот и другиот пол е сосема поинаква.
Жените главно имаат четири причини за неверство после кои не чувствуваат вина.
Првата од нив е тешката состојба во бракот. Имено, лошиот донос со партнерот е причина за измама која во овој случај служи како карта за излез од лошиот брак, а често и не се ниту обидуваат да ги скријат трагите.

Исто така, заладувањето во врската или бракот обично резултира со недостаток на било каква интимност, а врската без секс жените во најголем број на случаи ги наведува кон неверство.

Исто така работата е една од најчестите причини за неверство – партнерот се посветил на кариерата и дома доаѓа се’ подоцна, а и кога конечно ќе се појави не е заинтересиран за интимност правдајќи се со умор. Таков отсутен и незаинтересиран партнер скоро секоја жена ќе ја избрка во прегратка на друг маж.

И’ секако, тука е измамата од освета која не треба посебно да се објаснува.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) РАКОТ НА КОЖА НЕ Е ШЕГА – На познат ТВ готвач му дијагностицирале четврти стадиум на рак:„Имам уште 12. месеци живот“

Британскиот шеф Тим Билтон, познат по учеството на кулинарската емисија „Great British Menu” на BBC, …